Arama Motoru Optimizasyonu

SEO

Nasıl oluyor da rakip siteler Google arama sonuçlarında ilk sayfada ve ilk sıralarda çıkıyorlar sorusunun cevabını gelin birlikte inceleyelim.
Seo çalışmalarının kalıcı ve istikrarlı olması için öncelikle özgün içerikler ile iyi kurgulanmış ve kullanıcı deneyimi Yüksek bir Web sitesine ihtiyacımız var.
Site içerisindeki Görsel ve Videoların orantılı sayıda kullanımı, kullanılan görsellerin boyutlarının optimizasyonu ve site trafiğine göre uygunsa Cdn hizmeti kullanılması avantaj sağlayacaktır.
Responsive Tasarım web sitenizin tüm cihazlarda uyumlu görünmesini sağlayarak kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutmanıza yardımcı olur.
Site içi ve Sunucu tabanlı Cache uygulamaları web sitenizin tarayıcı önbellek kullanımı ile cihazlarda sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlar. Geç yüklenen web sitelerinde ziyaretçilerin sitede kalma oranları ve hemen çıkma oranları olumsuz olarak ölçümlenmektedir.
Site haritası kullanımı (Site map) Seo Çalışmalarımızın en önemli bölümlerindendir. Web sitenizde bulunan sayfaların listesinin bir çıktısını Xml olarak yayınlayan bir çok eklenti / yazılım olduğu gibi bu işlem manuel olarak ta yapılabilmektedir.

Seo Çalışmalarını Etkileyen Kriterler


Domain yaşı
Site / Sayfa yüklenme hızı
Özgün içerik
Ziyaretçi Sayısı (Trafik)
Back Link
Referans Siteler
Sitede kalma süresi
Hemen çıkma oranı vb....

Özgün ve Seo Destekli İçerikler

Seo (Arama motoru optimizasyonu) çalışmalarının başında öncelikle Özgün içerik gelmektedir. Web sitenizde kullandığınız metinlerin akıcı olması, Metin içeriklerin de düzenli kurgulanmış Keyword lerin kullanılması öncelikli işlerimizden sadece bir tanesidir. Google her ne kadar keyword meta kriterini kaldırmış gibi gözükse de Güzel kurgulanmış Description meta alanındaki anahtar kelimeler mutlak fayda sağlayacaktır.

Seo Çalışmalarında Sayfa Hızının Önemi

Sitenin açılış / yüklenme hızı En önemli Seo kriterlerinden biridir. Kullanıcı deneyimini yükseltmenin yanında bir çok avantajı vardır. Sunucu tepki verme süresi, sayfa yüklenme süreleri ve sayfa içi görsellerin optimizasyonu Seo çalışmalarında mutlak fayda sağlayacak çalışmalardır. Trafiği yüksek olan siteler CDN ağı kullanmak ayrıca fayda fağlayacaktır.

SEO Toolkit

Profesyonel Seo Hizmeti veren kişi ya da ajansların vazgeçilmez yardımcı araçları vardır. Bu araçlar sayesinde Web sitesi üzerindeki Seo bağlantılı analizlerden tutun rakip analizine, güncel anahtar kelime pozisyonlarından anlık Google sıralama takibine kadar bir çok işlemi gerçekleştirebilmektedirler. Detaylara girdiğimizde Site içi Seo Analizi ve Raporları ile web sitenizdeki hatalı / eksik yapılandırmaları tespit edip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.
Google Araçları & Kayıtlar
Google İşletmem
Google Maps
Webmaster Tools
Google ADS ( Reklamcılık )
Google Analytics (Analiz & Raporlama )
Google Merchant Center ( E-ticaret )

Sirmedia Seo hizmeti verdiği müşterilerine düzenli raporlama ve analiz hizmetleri sunmaktadır. Seo Çalışmaları süreklilik gerektirdiği için min. 1 Yıllık Hizmet Sözleşmesi imzalanarak çalışmalara başlanabilmektedir. Talep edilen keyword (Anahtar kelime) sayısına ve kelimelerin arama hacmine göre performans sonuçları değişiklik gösterebilmektedir.