Web site tasarım fiyatı nedir?

Bu makalemizde, Sirmedia Reklam Ajansı olarak en çok aldığımız sorulardan biri olan web site tasarım fiyatı nedir? sorusunun cevabını birlikte inceleyeceğiz.

Öncelikle web site tasarım fiyatını etkileyen birçok etmen olduğunu bilmemiz gerekmektedir.

Web site tasarım fiyatı nedir? sorusundan önce web site tasarımı yaptırmak için bir domain’e (alan adına) bir de web sitesini yayına alabilmemiz için de site gereksinimlerini karşılayabilecek teknik kapasitede bir hosting’e (web sunucusuna) ihtiyaç duyulmaktadır. Çok özel durumlar olmadığı müddetçe web site tasarımlarımızı biz Sirmedia’nın kendi sunucularında yayınlayıp barındırmaktayız. Bunun sebebi ise sunucularımızın kesintisiz, yüksek hız ve kapasitede aynı zamanda saatlik, günlük, haftalık ve aylık periyodik olarak yedekleme sistemlerimize sahip olmamızdır.

Ajans olarak biz web site tasarımına başlamadan önce müşterilerimizden gerek içerik metinleri gerekse de görsel talepler üzerine sıkı bir bief (sözlük anlamıyla ‘’kısa ve öz’’ işle ilgili bilgi almak) almayı daha doğru buluyoruz. Müşterimizi sektörel olarak rakiplerini de araştırarak fark yaratıcı tasarım ve kullanıcı dostu bir yapıya sahip olmasını sağlıyoruz.

İhtiyaçlarınıza yönelik bir web sitesini yaptırmak için piyasada net ve keskin bir fiyat yoktur. Örneğin web site tasarımınız için 3000 TL de fiyat alabilirsiniz, 40.000 TL /+ de fiyat alabilirsiniz.

Bu örnekte verdiğimiz fiyat aralığı nasıl farklı ise sahip olacağınız web sitenizin gerek teknik gerekse de tasarımı arasında da bir o kadar fark olacaktır.

Sirmedia olarak, bir web site tasarımına başladığımızda ilk işimiz grafik tasarım departmanımızın sizden talebi firmanızın kurumsal logosu olacaktır çünkü logonuz sizin hikayenizin başlangıcı olduğundan logonuzun taşıdığı renklerden logonuzun taşıdığı hatlara kadar firmanızı temsil eder. Bütün bu etmenleri web sitenizin genel görünümünde bütünlük sağlayacak şekilde tasarımına başlıyoruz. İçerik metinlerinizi sayfa sayfa inceleyerek Google botlarının sayfanızı taramaya başlayacağı andan itibaren özenle tasarımlaştırıyoruz.

Web site tasarım fiyatı nedir? sorusunu etkileyen bir diğer ve önemli faktörde web sitenizin siyah veya koyu tonlarda hazırlanmasını istiyorsanız bu talebiniz fiyatı doğru oranda etkileyecektir. Sebebi, siyah fonlu sitelerde görsel dekupe (bir resmin içinde ilgili alanların alınıp yeni bir görsel olarak kullanılması işlemine ‘’dekupe’’ denir) işlemlerimizin tek tek ve siyah konsepte uyarlanarak yapılmasıdır. Siyah fonlu siteler fotoğraf bütünlüklerinde sert bir geçiş sağladığından web sitede sahip olunan tüm görsellerde özel grafik tasarım çalışmaları yapmaktayız.

Web site tasarım fiyatını etkileyen bir diğer etmende sitede şimdi veya ileride herhangi bir SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmasının yapılıp yapılmayacağıdır. En çok karşılaştığımız sorunlardan biride artık bizle çalışmak istediğini belirten müşterilerimize zamanında sahip oldukları web sitelerine seo çalışması yaptırdıklarını ancak bir sonuç alamadığını belirtmekteler. Bize web sitelerini inceletmek istediklerini söylediklerinde gerçekleştirdiğimiz incelemelerden sonra web sitelerinde seo çalışmaları için uygun alt yapı ve gerekli metinsel ve görsel dizilimleri ve bunlara uygun çalışmaların yapılmadığını gözlemlemekteyiz. Açık konuşmak gerekirse ajans olarak bizleri en çok zorlayan işlerde başkalarının yapmış olduğu işlerin üzerinden devam etmek çünkü muhakkak yapısal ve görüntüsel yanlışları baştan toparlamak ve düzeltmek gerekiyor. Bunları düzeltmek yerine kendi yapımızla ve sektördeki başarılı seo referanslarımız ile yeniden web sitesi tasarlamak bizler için daha kolay ve sonuç odaklı olmaktadır.

Firmanız için Web site tasarım fiyatı nedir? sorunuza daha net cevap alabilmeniz için sizde buraya tıklayarak hızlı bir şekilde projeniz için bizden teklif alabilirsiniz.