Kurumsal Web Tasarım
İlk intiba iletişimin sürecini belirler

Yayın hayatına geçirdiğimiz binlerce web sitenin ziyaretçi istatistikleri bizlere en kullanışlı web sitelerin kullanıcı dostu ara yüze sahip web siteleri olduğunu gösterdi. Ziyaretçi aradığı ürün ya da hizmeti en hızlı ve en kolay yoldan erişebilmeli. Ara yüz tasarımını hazırlarken, erişim araçlarının erişilebilir kolaylıkta olmasını hedefliyoruz.

Grafik tasarım departmanımız her firmaya özel olarak hazırlanan kurumsal kimliklerine uygun tasarım özelliklerinde web site ara yüz tasarımları gerçekleştirir.

Gerçekleştirdiğimiz web sitelerin büyük çoğunluğu yönetim panelli web sitelerdir. Bu sayede firma web sitesinde istediği alanda istediği güncellemeleri gerçekleştirebilir.

Web tasarımında dikkat ettiğimiz bir diğer unsurda Google’ın web site metinlerini en hızlı şekilde indekslemesi için kullandığımız içerik giriş panellerinin hızlı ve mükemmel indeksleme performansına sahip paneller olmasıdır.
 

Kullanacağımız Yazı Fontları, Kurumsal Renkler ve Tamamlayıcı Renkler


Her fontun bir karakteri yani kimliği vardır. Tüm ara yüz çalışmalarımızda web sitelerde kullanacağımız font aileleri ve renk paletlerini tasarıma başlamadan özel olarak çıkarıyoruz. Bu sayede tasarımı bütünsel olarak ele alarak renk ve tipografi olarak da içerik akışı sağlamış oluyoruz. Amacımız kullanıcının web sitede geçirdiği zamanı en efektif ve en keyifli hale getirmektir.
 

Web Tasarım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1Web site tasarım fiyatı nedir?
Web site tasarım fiyatı budur demek mümkün değildir. Tasarım fiyatını etkileyen birçok etmen vardır. Web site içerik yoğunluğu, yaratılacak sayfa sayıları, örnek gösterdiğiniz web sitelerin teknik alt yapısı gibi birçok faktör fiyat sıkalasını etkiler. Sıfırdan web sitesi tasarlanacağı için kurumsal kimlik kılavuzunuza uygun konsept çalışmaları grafik tasarım departmanımızca yapılıp size sunulur. Beğenilen tasarım demo arayüze canlı alınarak yayınlanır. Her biri bir süreç olduğundan yapılan her bir işlem fiyatı değiştiren bir etmen olacaktır.
2Siyah ve koyu renkli web siteler web site fiyatını etkiler mi?
Evet. Siyah veya koyu fonlu web sitelerde kullanılacak görseller zemine uygun dekupe ve fotoğraf filtrelerinden tek tek geçirileceğinden fiyatı etkileyen bir etmen olacaktır.
3Çok ucuza web site yapanlar var. Hatta kendin siteni oluştur platformları da var. Fark nedir?
Teklif aldığınız fiyat ile kendin 5 dk ‘da web siteni oluştur platformlarının fiyat aralığı kadar fark olduğunu bilmelisiniz. Tecrübelerimiz neticesinde bizimle çalışan müşterilerimizin büyük çoğunluğu daha önce bu tarz atılımlarda bulunmuşlar. Ucuz platformlardan ya da kaynaklardan çıkarılan iş, profesyonel görünümde asla olmayacaktır. Çok fazla teknik sorunla hatta muhattap kişi bulamamakla sonuçlanacaktır.
4Daha önce yapılmış bir web sitem var. Onu kullanarak yeni web sitesi yapabilir misiniz?
Hayır. Sadece mevcut web sitenizi analiz edebiliriz. Daha önce yapılmış web siteniz farklı bir yapı ile yapıldığından başkasının yaptığı yapının üzerine yeni bir web site inşaa etmiyoruz. Birçok yapılmış yanlış teknik işlemler olabileceğinden yeni yapılacak web site bu doğrultuda tam randımanlı olmayacaktır.
5Web sitelerinizi ve alt yapılarını güncellemek önemli mi?
Evet. İnternet tarayıcıları her yıl en güvenli ve en hızlı tarayıcı adayı olmak için alt yapılarında geliştirmeler yaparlar. Aynı zamanda hızla gelişen teknolojik cihazlarda kullanıcılarına daha net görüntü sunabilmek için ekran çözünürlüklerini arttırmaktadır. Mevcut günün şartlarına göre yapılan web siteleriniz düzenli olarak teknik ve görsel çözünürlük olarak güncellemeye, bakım ve onarımlara ihtiyaç duyar. Bu yüzden web sitenizin görsel, teknik ve güvenlik performansından ödün vermemek için web sitenizi düzenli olarak geliştirmelisiniz.
6Ucuz web sitelerinin dez avantajları nelerdir?
Sayfalar dolusu makale yazabiliriz ancak en çok rastladığımız sorun karşınızda iş bittikten sonra muhattap bulamamanızdır. Ayrıca güvenlik zaafiyetleri ile yapılmış sitenizin anasayfasında bir sabah pek hoş olmayacak bir index görüntü veya yazıda görebilirsiniz. Unutmayın hacker’lar genelde siz olduğunuz için değil ip bazlı saldırıya geçerler. Hangi ip’de açık varsa sistemleri o iplerin listesini çıkarır. Ayrıca açıkların neler olduğuna ait de bir liste çıkarıp sizi hacklemeleri dakikalar içinde gerçekleşebilir. Web sitenizin birde e-ticaret sitesi olduğunu düşündüğümüzde müşterileriniz ile yaşayacağınız sorunları bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Tüm bunlara ek olarak performans kayıpları, hız sorunları, açılmayan sayfalar, mobil cihazlarda görüntü kaymaları zamanla beraberinde gelecektir. Ucuz iş yaptırarak itibarınızı riske atmayın.
7Web site tasarımlarınız responsive design (duyarlı web siteler) mı?
Evet. Tüm web tasarımlarımız büyük ekran masaüstü, laptop, ipad ve tüm mobil cihazların ekran çözünürlüklerine özel olarak hazırlanmaktadır. Tüm cihazlarda görünümler test edilir. Olası görüntü sorunları tespit edilir. Sorun olan bölgeler var ise giderilir. Sonrasında yayına alınır.
8Web sitesini yayına aldıktan sonra ben siteyi güncelleyebilir miyim?
Evet. Kısa bir el alışkanlığı edinerek hangi bölgelerin nereye müdahale edeceği öğrendikten sonra basit içerik değişikliklerini gerçekleştirebilirsiniz. Grafiksel değişiklikler için mutlaka photoshop programına hakim yetkin birinin müdahale etmesi daha faydalı olacaktır.
9Web sitemi yayına aldıktan sonra sizden ne kadar süre destek alabilirim?
Web site tasarımınız tamamlandıktan sonra yeni web sitenizi Sirmedia'nın kendi sunucularında barındırmak isterseniz 1 yıl boyunca web sitenizin teknik bakım onarımları (Grafik tasarım arayüz değişikliği kapsam dışıdır) ücretsiz olarak Sirmedia tarafından yapılır. Bakım onarımlar web sitenizin tarayıcılarda sorunsuz çalışmasını, güvenlik işlemlerini ve kesintisiz yayın sürecinin devamını kapsam. Web sitenizin yayınlanması sonrası 30 gün boyunca sözleşme kapsamları dahilinde belirtilmiş işlemler ücretsiz olarak sağlanır.